Grupę T z Torunia ze spektaklami o charakterze profilaktycznymi

Dnia 21.02.2024r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Grupę T z Torunia ze spektaklami o charakterze profilaktycznymi.
Pierwsze przedstawienie pt. “Gang Śmieciaków“ przeznaczone było dla uczniów kl. IV – VIII.
W zabawny sposób aktorzy promowali postawy ekologiczne - zasada zero waste oraz pokazali jak należy dbać o środowisko.
Widowisko pt. „Legendarna Katarzynka” obejrzały dzieci z grup przedszkolnych, „0” oraz klas I-III.
W sposób humorystyczny, aktorzy przybliżyli dzieciom piękną tradycję i historię Torunia związaną z piernikami toruńskimi oraz pokazali, jak ważne są wartości rodzinne, współpraca i pomoc bliskim.
Spektakle promowały również zdrowy styl życia wprowadzając elementy profilaktyki uzależnień (alkohol, nikotyna, napoje energetyczne i inne używki).
Aktorzy mieli świetny kontakt z publicznością, włączali uczniów do przedstawienia. Wspólnie śpiewali piosenki, a na koniec aktorzy i młodzież mogli wspólnie zatańczyć.
Było wesoło, dużo zabawy, śmiechu, tańca i dobrej muzyki, a co najważniejsze edukacyjnie.
Dzieci obejrzały te spektakle nieodpłatnie dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.