Gminny Konkurs Piosenki Ludowej i Szkolnej w Maciejowicach 24.04.2017

Na szkolną i ludową nutę

Konkursowy maraton piosenek rozpoczęliśmy 24.04.2017r., meldując się na Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej i Szkolnej w Maciejowicach pod opieką pani Joanny Mikulskiej. Silna reprezentacja  naszej szkoły rywalizowała z uczniami ze szkół z Oronnego, Maciejowic i Antoniówki Świerżowskiej w dwóch kategoriach  - solowej i zespołowej. Większą popularnością cieszyły się piosenki ludowe, które śpiewane były przez reprezentantów każdej ze szkół. Występy rozpoczął reprezentant naszej szkoły Michał Zaręba z kl.V piosenką Hej Sokoły!. Odpowiednio przygotowany, ubrany w strój krakowski oczarował publiczność i jury, uzyskując maksymalną ilość punktów i oczywiście odnosząc zwycięstwo w kategorii solistów. Jednak tego przedpołudnia nie zamierzaliśmy wyjechać z jednym miejscem na podium. Tuż za Michałem, nagrodę drugiego miejsca otrzymały jego koleżanki z klasy Julia Pracz i Julia Szeląg, które wykonały piosenkę szkolną pt. Zakazany owoc. Cudowne głosy  i akompaniament gitarowy Julii Pracz sprawiły, iż szkoła z Samogoszczy triumfowała tego dnia. Kategoria zespołowa liczyła dość dużą liczbę wykonawców, dlatego dziewczynki z naszego zespołu, uczennice klasy IV – Amelia Baran, Oliwia Granis, Klaudia Makowska i Wiktoria Matysiak, były bardzo podekscytowane i lekko zdenerwowane przed swoim występem. Piękne krakowianki zaśpiewały piosenkę ludową  W moim ogródeczku typowym gwarowym językiem, by oddać autentyczność przekazu. Jak przystało na prawdziwych artystów, trema przed występem okazała się mobilizująca, ponieważ dziewczyny bezkonkurencyjnie zajęły pierwsze miejsce na podium, pokonując sześć zespołów. Radości nie było końca, ponieważ uczennica kl. VI Monika Mirowska z piosenką szkolną pt. Sportowe Marzenia uzyskała wyróżnienie w kategorii solowej. Ogromne gratulacje dla naszych artystów. Zaczęliśmy świetnymi wynikami i życzymy sobie dalszych sukcesów, bo kolejne konkursy przed nami.