Gminny konkurs recytatorski pt. „Literackie portrety Kościuszki" 06.04.2017r.

W Muzeum    im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach odbyła się pierwsza edycja konkursu skierowanego   dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły w dniu 6 kwietnia 2017r. wzięli udział w konkursie  recytatorskim   pt.  „Literackie portrety Kościuszki” w ramach obchodów roku Tadeusza Kościuszki. Konkurs otworzył Wójt Gminy Maciejowice Pan Sylwester Dymiński.  Celem konkursu było: utrwalenie wizerunku Tadeusza Kościuszki jako bohatera narodowego, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów szkół. Komisja konkursowa wybrała najlepszych recytatorów i przyznała nagrody. Nasi uczniowie zajęli w kategorii szkoły podstawowe klasy 4- 6:  I miejsce  Julia Szeląg i wyróżnienie  Urszula Rzepecka. W kategorii gimnazjum:  III miejsce   Weronika Stasiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.