Dzień Samorządności 20.03.2017r.

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

20.03.2017

To jedyny dzień w roku, kiedy uczniowie przejmują rządy w szkole. Rozpoczęliśmy apelem wprowadzającym nas w tematykę dnia. Następnie pani dyrektor Mariola Jakubczak  przekazała władzę w szkole uczniom, wręczając przewodniczącej  symboliczny klucz do szkoły. Nowa pani dyrektor przedstawiła nauczycieli-uczniów, którzy w tym wyjątkowym dniu prowadzili lekcje. Dyrektorem Szkoły Podstawowej był Antoni Bąk, natomiast gimnazjum Szymon Michalec. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najbardziej zgraną klasę. Zadaniem uczniów było przebranie się na dane kolory. Większość klas przygotowała ciekawe i kolorowe stroje, jednak najbardziej  spodobała się nam klasa IV PSP. Również  wychowawcy zadbali o kolorystykę ubioru. Dzień zakończył się apelem podsumowującym, w którym dyrektorzy w imieniu nowej rady pedagogicznej podziękowali za możliwość pracy w szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg Dnia Samorządności.