II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 11.05.2017

II edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej zgromadziła młodych wykonawców nie tylko ze szkół gminnych, ale też z całego powiatu garwolińskiego.

11 maja 2017r.  swoje umiejętności wokalne i językowe prezentowało 54 uczestników: 37 ze szkół podstawowych i 17 gimnazjalistów. W muzycznej rywalizacji na scenie w Zespołu Szkół w Samogoszczy królował język angielski, rosyjski i hiszpański.

Celem konkursu, było doskonalenie umiejętności językowych, wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności oraz zdolności artystycznych, rozwijanie talentów estradowych, popularyzację utworów muzycznych krajów europejskich.

Patronat honorowy nad  konkursem objął Pan Marek Chciałowski Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Pan Sylwester Dymiński Wójt  Gminy Maciejowice.

Patronat  medialny sprawował portal podlasie24.

Oficjalnego rozpoczęcia konkursu dokonała Pani Mariola Jakubczak Dyrektor Zespołu Szkół w Samogoszczy. Na uroczystości gościliśmy Pana Sylwestra Dymińskiego Wójta Gminy Maciejowice i jego zastępcę Pana Ryszarda Brodziaka, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Maciejowicach Pana Krystiana Milewskiego, Pana Marka Grzebalskiego właściciela marketu ALEX oraz  Panią Jolantę Różańską zastępcę  Przewodniczącego Rady Rodziców Zespołu Szkół w Samogoszczy.

Utalentowanych wokalnie i językowo uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oceniało jury w składzie:

1. Julian Czaporowsk I -muzyk i instruktor w CSiK w Garwolinie – przewodniczący JURY
  2. Radosław Mitura- dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie
  3. Leszek Łuczak- dyrektor Szkoły Języków Obcych „Świat  Języków” w Garwolinie
  4. Jakub Liszko- lektor  Szkoły Języków Obcych  „Świat  Języków” w Garwolinie
  5. Marlena Gugała - lektor  Szkoły Języków Obcych  „Świat  Języków” w Garwolinie
  6. Magdalena Pokorska- nauczyciel języków obcych w Zespole Szkół w Samogoszczy
  7. Maria Kalbarczyk- nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Samogoszczy

Po przesłuchaniu wokalistów, jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria – szkoła podstawowa

I miejsce – Roksana Sygocka – kl. VI – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Gończycach

II miejsce – Adrianna Cybulska – kl. IV – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Rębkowskiej

III miejsce – Roksana Mikulska – kl. VI – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Trąbkach

WYRÓŻNIENIA

• Aleksandra Kania – kl. VI – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie
  • Martyna Gozdalik – kl. V – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej
  • Maria Lesisz – kl. IV – Zespół Szkół w Żelechowie
  • Julia Pracz – kl. V – Publiczna Szkoła Podstawowa w Samogoszczy

Kategoria – gimnazjum

I miejsce –Dominika Talarek – kl. II – Publiczne Gimnazjum im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Gończycach

II miejsce –Weronika Nosarzewska – kl. III –Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Samogoszczy

III miejsce –Karolina Szarek – kl. III – Publiczne Gimnazjum Powiatowe Szkoła Podstawowa w Garwolinie

WYRÓŻNIENIA

• Weronika Redka – kl. II – Zespół Szkół w Michałówce
  • Natalia Kaźmierczak – kl. I – Publiczne Gimnazjum im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie

Jury Przyznało również nagrody specjalne

-  za piękną wymowę:

• w języku angielskim – Marta Kościan – Zespół Szkół Nr 2 w Łaskarzewie
  • w języku hiszpańskim – Amelia Adamczyk – Publiczna Szkoła Podstawowe w Woli Władysławowskiej
  • w języku rosyjskim – Patrycja Grzyb – Zespół Szkół w Stefanowie

- za wyraz artystyczny:

• Piotr Nowacki – kl. IV – Publiczna Szkoła Podstawowe w Samogoszczy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, a laureaci nagrody ufundowane przez Pana Sylwestra Dymińskiego Wójta Gminy Maciejowice oraz Pana Marka Grzebalskiego właściciela sklepu ALEX w Samogoszczy. Konkurs wspierali również: Rada Rodziców ZS w Samogoszczy, P.P.H.U. AGROTECHNIK – Producent Kół i Akcesoriów Rolniczych w Podłężu – Daniel Zaręba, Sprzedaż Węgla – Podwierzbie – Jolanta Krupa, OSP w Podłężu, wydawnictwa: Macmillan, Pearson, PWN oraz Oxford University Press. Słodki poczęstunek zapewnili: Piekarnia – Cukiernia Żabczyńscy z Łaskarzewa, Briiggen, nauczyciele z Zespołu Szkół w Samogoszczy oraz OSM w Garwolinie.

Imprezę uświetnił koncertem gość specjalny, znany muzyk, wokalista i autor tekstów, uczestnik The Voice of Poland, znany z mediów, zasłynął piosenką „Kroplą deszczu…” – Gabriel Amadeusz Freszar.

Konkurs poprowadzili uczniowie kl. III gimnazjum: Klaudia Grzebalska i Szymon Michalec.

Nad oprawą muzyczną czuwali Panowie Eryk Andrzejewski i Tomasz Frączek – pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Maciejowicach.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. To było prawdziwe święto muzyki. Młodzi wykonawcy dzielili się swymi pasjami muzycznymi i zamiłowaniem do języków obcych.

Wykonania zaprezentowane podczas konkursu udowodniły, że uczniowie szkół powiatu garwolińskiego potrafią znakomicie śpiewać i to w języku obcym!

Gratulujemy! Zapraszamy za rok

Organizatorzy: Wioletta Krupa , Anna Gugałka, Zespół Szkół w Samogoszczy.