,, Ciekawość nie zawsze się opłaca’’ program profilaktyczny kl. VI 30.09.2016

Uczniowie kl. VI uczestniczyli w warsztacie profilaktycznym, z którego dowiedzieli się, na czym polega i jak powstaje uzależnienie.  Poznali tez negatywne skutki oddziaływania substancji psychoaktywnych na organizm ludzki oraz relacje społeczne. Prowadzący pomógł dzieciom w przyjęciu krytycznej postawy  wobec używek, a także uświadomił im korzyści płynące z abstynencji. Ponadto kl. VI uczyła się postaw asertywnych – tak by w odpowiednim momencie przeciwstawić się presji otoczenia i powiedzieć ,,NIE’’, gdy ktoś proponuje im szkodliwe substancje. Warsztaty miały na celu uświadomienie młodym ludziom, że sięganie po używki nie jest przejawem dorosłości, lecz początkiem niekończących  się problemów we wszystkich ważnych sferach życia. Zajęcia były prowadzone w sposób bardzo ciekawy  dzięki umiejętnie dobranym ćwiczeniom. Wszystko odbywało się w miłej i wesołej atmosferze.