,, Złość da ci w kość’’ Program profilaktyczny kl.IV 30.09.2016

Klasa IV wzięła udział w warsztatach profilaktycznych, które uczyły postawy wolnej  od agresji, poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, a także budowania pozytywnych relacji pomiędzy rówieśnikami. Prowadzący je trener uświadomił uczniom , jak ważna jest rozmowa o swoich lękach i problemach. Wspólnie z grupą ustalił on również najczęstsze przyczyny przemocy w szkole, na podwórku i w domu. Pokazał też, jak można wybrnąć z konfliktowej sytuacji bez uciekania się do zachowań agresywnych, a z drugiej – nadmiernie uległych. Uczniowie poznali  również metody  relaksacji  oraz nauczyli się, jak radzić sobie z frustracją i negatywnymi emocjami.  Prowadzący zajęcia bardzo szybko nawiązał kontakt z uczniami. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły  w zaproponowanych ćwiczeniach. Z chęcią wykonywały różne polecenia i wykazywały duże zaangażowanie.

Przejdzź do galerii.