Zdalne nauczanie Informacja dla uczniów i rodziców /prawnych opiekunów

Informacja dla uczniów i rodziców /prawnych opiekunów

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Samogoszczy informuje, że zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020r.  lekcje są prowadzone w  okresie czasowego zamknięcia szkoły w sposób zdalny.

W klasach I-III wychowawcy za pośrednictwem e-maila, sms będą przekazywać Państwu informację, jakie zagadnienia wynikające z planu nauczania powinno dziecko zrealizować.

W klasach IV-VIII część zajęć odbywać się będzie w kontakcie z nauczycielami poszczególnych przedmiotów za pośrednictwem aplikacji MESSENGER i portalu społecznościowego Facebook, część zaś to praca samodzielna uczniów w oparciu o materiały opracowane i przekazane przez nauczycieli. Przesłane przez nauczycieli materiały umożliwiają uczniom realizację lekcji w dowolnym czasie i własnym tempie pracy oraz zakładają pracę zarówno w TIK (zadania multimedialne, korzystanie z platform edukacyjnych) jak i  z tradycyjnym podręcznikiem, tak, aby ograniczyć czas przebywania przed komputerem do niezbędnego minimum.

Wszyscy nauczyciele są do dyspozycji uczniów i rodziców codziennie od godziny 8.00 do 16.00. W tym czasie można kontaktować się w każdej sprawie telefonicznie lub  za pośrednictwem wiadomości SMS, aplikacji MESSENGER oraz poczty elektronicznej.

Nauczyciele będą również wspierać swoich uczniów na miarę swoich możliwości. W przypadku potrzeby wsparcia pedagogicznego zachęcam do kontaktu z panią pedagog pod emailem: pedagog.samogoszcz@op.pl .Bardzo zachęcamy wszystkich uczniów do systematycznej pracy.