Najważniejsze osiągnięcia sportowe Publicznego Gimnazjum w Samogoszczy
w roku szkolnym 2012/2013
Wrzesień 2012r. Mistrzostwa Makroregionu /mazowieckie, warmińsko-mazurskie/. Płock
- II miejsce skok w dal
Wrzesień 2012r Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Henryka Jakimiaka o puchar Marszałka woj. Mazowieckiego:
- V miejsce drużynowo
- I miejsce skok wzwyż,
- I miejsce skok w dal
- II miejsce sztafeta 4x100m
- II miejsce skok wzwyż
- III miejsce skok wzwyż
- III miejsce rzut oszczepem
- III miejsce rzut oszczepem
- III miejsce rzut dyskiem
Wrzesień 2012r 52 Zawody Lekkoatletyczne pn. „Szukamy talentów w środowisku wiejskim”
- I miejsce w sztafecie
- I miejsce w skoku wzwyż
- I miejsce w biegu na 100m
- II miejsce w biegu na 600m
- III miejsce w skoku wzwyż
- III miejsce w rzucie oszczepem
- III miejsce w skoku w dal
- III miejsce w skoku wzwyż
- Najlepsze wyniki zawodów –w skoku wzwyż 145 cm PG
- V miejsce w klasyfikacji drużynowej
Międzynarodowe zawody Lekkoatletyczne w Kaliningradzie.
- III miejsce skok wzwyż
Lekkoatletyczne zawodach w Kłajpedzie
- III miejsce skok wzwyż
14.03.2013r. Mistrzostwa Mazowsza UKS w gimnastyce sportowej w Garwolinie
- ü III miejsce drużynowo chłopcy : Sabała Mateusz
Pielak Piotr
14.05.2013r. Mistrzostwa Powiatu w LA Garwolin
- I miejsce - skok w dal Sękulski Michał
- I miejsce - skok wzwyż Brojek Sylwia
- I miejsce - skok wzwyż Szustek Aleksandra
- I miejsce - skok wzwyż Kondej Piotr
- I miejsce - sztafeta 4x100 chłopcy: Sękulski Michał
Sabała Mateusz
Glica Hubert
Guba Mateusz
- II miejsce - skok wzwyż Pielak Piotr
- II miejsce - sztafeta 4x100 chłopcy: Pielak Piotr
Kondej Piotr
Pyza Michał
Sitnik Piotr
- III miejsce – pchnięcie kulą Kosicka Klaudia
- III miejsce – 300m Krupa Anna
- III miejsce – pchniecie kulą Sieński Jakub
- III miejsce – sztafeta 4x100 dziewcząt Ośka Kinga
Szustek Aleksandra
Krupa Anna
Cholewa Karolina
21.05.2013r. Mistrzostwa Regionu Siedleckiego w LA
- I miejsce – skok w dal Sękulski Michał
- I miejsce – skok wzwyż Brojek Sylwia
- II miejsce – skok wzwyż Szustek Aleksandra
- II miejsce – skok wzwyż Kondej Piotr
23.05.2013r. 55 Wojewódzkie Zawody w LA dla szkół wiejskich pt. „Szukamy talentów w środowisku wiejskim” Siedlce
- I miejsce - skok wzwyż Brojek Sylwia
- I miejsce – 100m Sękulski Michał
- I miejsce sztafeta 4z100 dziewcząt: Brojek Sylwia
Szustek Aleksandra
Krupa Anna
Ośka Kinga
- II miejsce – skok wzwyż Szustek Aleksandra
- III miejsce - oszczep Szustek Weronika
- III miejsce skok wzwyż – Kondej Piotr
- III miejsce Drużynowo
- Najlepsza zawodniczka zawodów Sylwia Brojek
4.06.2013r. Mistrzostwa Mazowsza w LA Płock
- III miejsce – skok wzwyż Szustek Aleksandra
- IV miejsce – skok w dal Sękulski Michał
- V miejsce - skok wzwyż Brojek Sylwia
- V miejsce - skok wzwyż Kondej Piotr
- Dziewczęta 23 miejsce na 111 szkół
- Chłopcy 25 miejsce na 141 szkół
12.06.2013r. XIII Wielomecz Powiatów w LA Siedlce
- II miejsce skok wzwyż Szustek Aleksandra
- II miejsce – skok w dal Sękulski Michał –nowy rekord szkoły
- III miejsce – oszczep Szustek Weronika
- III miejsce - skok wzwyż Kondej Piotr
- III miejsce – oszczep Pielak Piotr
Na 8 powiatów –powiat Garwolin I miejsce.