Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2016

Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel odmienia życie każdego dziecka, całych rodzin, jak i przyszłość nas wszystkich – słowa Barbary Cage stały się inspiracją do przygotowania części artystycznej  podczas tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Samogoszczy. W to zadanie zaangażowali się uczniowie klasy VI, V i I gimnazjum wraz z panią Wiolettą Krupą i panią Joanną Mikulską. Na uroczystą akademię dnia 13.10.2016r. przybyli zaproszeni goście: pan Ryszard Brodziak – zastępca wójta Gminy Maciejowice, pani Elżbieta Mądra – inspektor ds. oświaty, pani Mariola Jakubczak – dyrektor Zespołu Szkół w Samogoszczy, pani Zofia Bąk  - wicedyrektor Zespołu Szkół w Samogoszczy, przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół w Samogoszczy, Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Samogoszczy, Pracownicy Niepedagogiczni Zespołu Szkół w Samogoszczy. Na widowni zasiedli również wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Nawiązując do słów Barbary Cage uczniowie klasy VI i V, w humorystyczny sposób, przedstawili scenkę rodzajową ukazującą zebranie nauczyciela z rodzicami – jasną i ciemną stronę takich spotkań J Drugą część występu wypełniła gra aktorska chłopców z klasy I gimnazjum, którzy przedstawili postać nauczyciela w domowym zaciszu, który borykać się musi z obowiązkami zawodowymi i złym stanem swojego zdrowia. Było barwnie i wesoło.  Po części artystycznej popłynęły wspaniałe życzenia i  zostały wręczone upominki od uczniów dla wszystkich pracowników szkoły i gości. Następnie  moc życzeń przekazali: pani dyrektor Mariola Jakubczak, pan Ryszard Brodziak oraz pani Marzena Zychora i  pani Jolanta Różańska – przedstawicielki Rady Rodziców.  Wyróżnieni zostali także nauczyciele i pracownicy obsługi, którym wręczono Nagrodę Wójta i Dyrektora za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków w pracy. Wszyscy Świętowaliśmy Nasze Święto – Dzień Edukacji Narodowej. Ta doniosła akademia nie odbyłaby się bez pomocy scenografów – pani Magdaleny Pokorskiej i chłopców z klasy III gimnazjum. Dziękujemy.