Spotkanie z policjantem kl. I-III 18.10.2016

W dniu 18.10.2016r. uczniowie klas I – III szkoły podstawowej spotkali się z policjantem – aspirantem Henrykim Boryniem.

Dzieci od najmłodszych lat narażone są na wiele niebezpieczeństw zarówno w domu jak i na uliczy. Pochłonięte zabawą i potrzebą ruchu, często nie zauważają grożącego im niebezpieczeństwa. Pan policjant przypomniał uczniom zasady zachowania się na drodze, podczas zabawy, a także mówił jak zachować się w przypadku spotkania osoby obcej.

Celem zajęć było wytworzenie u dzieci postaw i zachowań, które w przyszłości będą chronić je przed potencjalnymi zagrożeniami. Najmłodsi uczyli się jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak wezwać pomoc oraz jak zachować się na placu zabaw, w domu i na ulicy, żeby nie zrobić krzywdy sobie i innym.