Dzień Papieski 20.10.2016

16 października 1978 roku wybrano na papieża Polaka Kardynała Karola Wojtyłę. Na pamiątkę tego wydarzenia od 16 już lat w październiku obchodzimy Dzień Papieski.  Dzień ten jest przede wszystkim budowaniem POMNIKA dla Ojca Świętego jak sam zaznaczał najpiękniejszy dla niego pomnik to ten „żywy” czyli dar duchowej łączności z Ojcem Świętym i możemy powiedzieć naszej  modlitwy przez Jego wstawiennictwo za nas do Boga oraz związanej z tym dniem pomocy dla uczniów zdolnych ale pochodzących z ubogich rodzin. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem: „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”.

W dniu 20 października odbył się w naszej szkole apel z racji uroczystości upamiętniającej osobę św. Jana Pawła II, przygotowany przez s. Alicję Skiba i p. Joannę Mikulską z klasą IV oraz najmłodszymi uczniami szkoły („0” – III).

Uczniowie przedstawili ważne wydarzenia z życia Kardynała Karola Wojtyły oraz jego twórczość poetycką, a najmłodsi włączyli się ze śpiewem piosenek. Obejrzeliśmy również prezentację – „Kim jest św. Jan Paweł II i kim dla nas pozostanie?”

Przejź do galerii.