Wycieczka do Warszawy i Wilanowa 21.11.2016

W dniu 21.11.2016r. odbyła się wycieczka uczniów z klas I, II i III gimnazjum oraz kl. VI do Warszawy. Grupa liczyła 37 osób. Uczniowie byli pod opieką p. Zofii Bąk, p. Aliny Jaskulskiej, p. Bożeny Gazda-Sączała i p. Marzeny Gładysz.

Na początku uczestniczyliśmy w uroczystej zmianie warty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza i spacerowaliśmy po ogrodach zniszczonego pałacu Saskiego, podziwiając grające Chopinowskie ławeczki. Następnie poszliśmy na Starówkę, gdzie przejechaliśmy się najstarszymi schodami ruchomymi w Polsce oraz posłuchaliśmy hejnału z wieży Zamku Królewskiego. Odbyliśmy spacer po Krakowskim Przedmieściu pod Pałac Prezydencki i na Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przywitaliśmy się z wiecznym studentem. Kolejnym punktem programu był spacer po Łazienkach Królewskich oraz zwiedzanie Pałacu Pod Blachą. Podziwialiśmy pomnik Fryderyka Chopina, dawny teatr, a później karmiliśmy kaczki  i pawie. Następnie pojechaliśmy do Wilanowa, gdzie zwiedziliśmy przepiękny Pałac Jana III oraz uczestniczyliśmy w pokazach w ogrodach pałacowych. Ogrody Światła i Wyobraźni zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. W czasie prezentacji w rytm muzyki klasycznej zapalały się światełka na różnych elementach dekoracji ogrodu pałacowego. Uczniowie zachwyceni pokazami świetnie się bawili.

Wróciliśmy do domu późnym wieczorem, zmęczeni ale szczęśliwi. Wycieczka bardzo nam się podobała i pozostanie na długo w naszej pamięci.