Święto Niepodległości 11.11.2016

10 - tego listopada 2016 roku o godzinie 9.00 rozpoczęła się akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zatytułowana „Barwy mojej ojczyzny”.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum i Publicznej Szkoły Podstawowej. Prowadzący powitali zgromadzonych w sali gimnastycznej - Dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Samogoszczy.
    11-sty listopada 1918 roku - ta data zajmuje w naszej świadomości szczególne miejsce. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Przywiązanie do Tej, co nie zginęła, pozwoliło wychodzić nam z najtrudniejszych opresji, stawiać czoło poważnym problemom naszej egzystencji narodowej.
     Prezentowane  fakty, teksty, melodie i piosenki zostały dobrane tak, aby pomogły zrozumieć proces kształtowania się naszej państwowości zarówno starszym jak i najmłodszym uczniom naszej szkoły.