Obóz sportowy Ustrzyki Dolne 28.11-02.12.2016

Wczesnym rankiem  28 listopada uczniowie PSP i PG w Samogoszczy wspólnie z grupą uczniów z PG w Maciejowicach pod opieką  opiekunów: p. Bożeny Klimek, p. Pawła Szustka i p. Roberta Włodarczyka wyjechali na obóz sportowy (survivalowy)do Ustrzyk  Dolnych. Był to nie tylko wyjazd integracyjny, ale także uczący przetrwania w terenie. Radząc sobie z wieloma trudnościami, uczniowie uczyli się m.in. , jak rozpalić ogień mając do dyspozycji tylko krzesiwo.

Już pierwszego dnia pobytu wszyscy zbierali w lesie suche gałęzie, żeby mieć na czym ugotować obiad. Pierwszego dnia była to zupa z pora i pieczona kiełbasa oraz gorąca herbata. Podczas całego pobytu uczniowie byli podzieleni na grupy. Każda grupa miała wyznaczone  zadania. Gdy  jedna bawiła się,  (zjazdy na linie nad rzeką, strzelanki w lesie itp.),  druga gotowała obiad, a trzecia sprzątała i donosiła drewno. Uczniowie również dowiedzieli się, na czym polega praca Straży Granicznej, ponieważ przebywali w  strefie przygranicznej,  więc mieli okazję  spotkać się i porozmawiać ze strażnikami.  Po trudnych zajęciach w terenie grupa relaksowała się na basenie, korzystając ze wszystkich atrakcji . Po dwugodzinnym relaksie wracali do schroniska na obiadokolację, po której był tzw. czas wolny: jedni grali w bilard, inni z opiekunem zwiedzali Ustrzyki nocą, a pozostali  odpoczywali w pokojach . I tak przez pięć dni.

Uczniowie wrócili zadowoleni, zintegrowani i bogatsi o nowe doświadczenia, w tym przypadku bardzo trudne, bo warunki pogodowe były ciężkie. Ujemna temperatura       i uporczywie sypiący  śnieg. Wszystko to zostało zarejestrowane na zdjęciach.