Dzień Babci i Dziadka w szkole 24.01.2017.

Babciu, Dziadku w dniu Waszego Święta, najlepsze życzenia składają wnuczęta. Takimi słowami zostali powitani Babcie i Dziadkowie przez swoje wnuki w dniu 24 stycznia 2017 roku, kiedy przybyli do Zespołu Szkół w Samogoszczy. Na wstępie Dyrektor Szkoły Pani Mariola Jakubczak powitała Pana Ryszarda Brodziaka - Zastępcę Wójta Gminy Maciejowice, Babcie i Dziadków, Rodziców oraz  całą społeczność szkolną. Złożyła serdeczne życzenia  i zaprosiła na program artystyczny, który przygotowali uczniowie szkoły podstawowej według pomysłów i pod kierunkiem wychowawców. Kolejno na scenie umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie prezentowali uczniowie począwszy od przedszkolaków po szóstoklasistów. Gromkie brawa oraz uśmiechy na twarzach,   jak również łzy błyszczące w oczach Dziadków były wyrazem zadowolenia, radości i dumy ze swych wnuków. Dopełnieniem podniosłego nastroju uroczystości było odśpiewanie    przez wszystkich uczniów Sto Lat. Nad całością uroczystości czuwała Pani Joanna Mikulska.

Następnie dzieci ruszyły w tłum Dziadków z życzeniami i upominkami wykonanymi własnoręcznie na zajęciach przy pomocy nauczycieli.

W tym samym momencie pojawiły się mamy, częstując seniorów kawą i herbatą, a także zachęcały ich do konsumpcji przygotowanych smakołyków.