Wielka Ucieczka i Supełki - Profilaktyka 20.01.2017

20.01.2017r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Zespołu Teatralnego „GRUPA T”  ze spektaklem profilaktycznym pt. „Wielka ucieczka”, poruszającym problemy uzależnień od dopalaczy. Program promował również zdrowy styl życia oraz uczył zachowań asertywnych.

W dzisiejszych czasach problem uzależnienia wśród dzieci i młodzieży jest bardzo powszechny. W ostatnich latach szczególnie groźne są tzw. dopalacze. Eskalacja zjawiska jest dowodem na to, że wojna z dopalaczami staje się coraz trudniejsza.

Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki oraz w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać  wsparcia w przypadku przeżywania trudności. Udowodniał, że można świetnie bawić i aktywnie spędzać czas bez środków psychoaktywnych.

To pouczające i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy spowodowały, że uczniowie świetnie się bawili.

20.01.2017r. uczniowie kl. 0 - VI  obejrzeli spektakl pt. ”Supełki - nieoczekiwana zamiana miejsc”.

Dzieci od najmłodszych lat przejawiają naturalną ciekawość i fascynację światem zwierząt. Wrodzona umiejętność współodczuwania jest cechą, którą należy pielęgnować, wpływa ona bowiem na  pozytywną postawę wobec natury. Spektakl poruszał tematykę rozwijania empatii, wrażliwości i szacunku wobec istot żyjących. Pokazywał widzom, że zwierzaki odczuwają zarówno ból jak i emocje, mają swoją niepowtarzalną osobowość oraz potrzeby, poruszał również zasadę działania wolontariatu.

Podczas przedstawienia uczniowie świetnie się bawili i uczestniczyli w pouczającej opowieści. Duża różnorodność postaci, bogata kolorystyka postaci gwarantowała łatwy przekaz i świetną zabawę.