I Szkolny Konkurs Recytatorski w Językach Obcych 09.02.2017r.

I Szkolny Konkurs Recytatorski w Językach Obcych. Temat przewodni ,,MIŁOŚĆ’’.

W dniu 9 lutego 2017 roku o godz. 9.50 odbył się w naszej szkole I- szy Szkolny Konkurs Recytatorski  w Językach Obcych. Aby zaakcentować zbliżające się Walentynki wszyscy uczniowie i część nauczycieli ubrała się na czerwono lub różowo. Celem konkursu było:

- rozwijanie i wspieranie zdolności recytatorskich;
- upowszechnianie poezji i kultury  krajów anglojęzycznych i rosyjskojęzycznych;

- zainteresowanie nauką języka obcego;

- rozwijanie kreatywności uczniów.
Do konkursu przystąpiło 6 uczniów szkoły podstawowej i 4 uczniów gimnazjum.

Czworo spośród nich zaprezentowało utwory w języku rosyjskim, a pozostali w języku angielskim. Opanowanie tak dużej ilości tekstu w języku obcym ( dla klas I-III psp 150 słów; IV-VI 200 słów; I- III PG 250 słów) zrobiło ogromne wrażenie na widzach konkursu. Na widowni zasiadła cała społeczność szkolna dopingując gorąco każdego uczestnika. Konkurs poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego PG-Klaudia Grzebalska. Jury  i organizatorzy w jednym:

1. Wioletta Krupa - nauczyciel języka angielskiego
  2. Joanna Mikulska – nauczyciel języka polskiego
  3. Magdalena Pokorska - nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego

wyłonili następującą listę zwycięzców:

kategoria – klasy I-III PSP

I miejsce-Anna Pokorska, ucz. klasy IIIA

II miejsce- Magdalena Zaręba, ucz. klasy III A

III miejsce –Wiktoria Szeląg, ucz. klasy II

kategoria – klasy IV-VI  PSP

I miejsce- Julia Szeląg, ucz. klasy V

II miejsce- Michał Zaręba, ucz. klasy V

III miejsce –Wiktoria Matysiak, ucz. klasy IV

kategoria – klasy I-III PG

I miejsce- Jakub Sitnik, ucz. klasy I

II miejsce- Ewelina Cholewa, ucz. klasy III

III miejsce –Klaudia Gronek, ucz. klasy III

Wyróżnienie otrzymała Natalia Paszkowska, ucz. kl. III PG.

Wszyscy laureaci i wyróżniona uczennica otrzymali dyplomy z akcentem walentynkowym oraz nagrody książkowe ufundowane przez Samorządy Uczniowskie.

W czasie obrad jury, widzowie mogli obejrzeć prezentację walentynkową zakończoną quizem z nagrodami w postaci lizaków w kształcie serca. Po uroczystym wręczeniu nagród, p. Dyrektor Zespołu Szkół w Samogoszczy - Mariola Jakubczak,  pogratulowała zwycięzcom zachęcając przy tym do aktywnego uczestnictwa w konkursach pozostałych uczniów naszej szkoły.