Program profilaktyczny 28.09.2017

28.09.2017r. uczniowie klas V – VII i I – III gim. uczestniczyli w programie profilaktyki uzależnień prezentowanych w formie warsztatów profilaktyczno - muzycznych pt:

SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ

„DROGA DO NIKĄD

w wykonaniu multiinstrumentalisty i gitarzysty basowego GRZEGORZA STĘPNIA    PROFILAKTYKA POZYTYWNA (alkohol, narkotyki, dopalacze, wulgaryzmy, estetyka muzyczna)

Grzegorz Stępień, czynny muzyk OZ (Odział Zamknięty). Pieśniarz, poeta, pisze i śpiewa o tym, co przeżył. O tym, co dobre, o tym co się nie udało, o radości  i o przegranych, o szczęściu i o szacunku. Piosenki artysty związane są z tymi, którym niełatwo idzie się przez życie. On wie, co to miłość, wie, co rodzina. Warto go słuchać, bo jest wyjątkowy, a to dziś nie takie częste.

Posługując się przykładami z życia w przystępny sposób zwrócił uwagę na zagrożenia współczesnego świata oraz na konsekwencje braku odpowiedzialność za swoje czyny, które zwykle skutkują w dalszym życiu. Uświadomił młodzieży, że  nałóg niszczy to, co dla człowieka najcenniejsze - rodzinę, pracę i wartości duchowe. Duży nacisk artysta położył na uczenie młodzieży estetyki muzycznej, wskazuje inne rejony muzyczne oprócz disco polo i muzyki łatwej. Być może ten program stał się dla młodzieży impulsem do odwiedzenia filharmonii.

Zachęcał młodzież do odkrywania i pielęgnowania swoich pasji oraz bycia twórczym. Namawiał do cieszenia się życiem i „otwarcia oczu” na piękno otaczającej nas przyrody.

Po koncercie młodzież miała okazję porozmawiać z muzykiem i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie, otrzymać autograf.