Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej Wolna Piosenka 2018. 02.05. 2018r.

Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej Wolna Piosenka 2018

2 maja 2018r. – Skwer Kościuszkowski w parku maciejowickim, powiewające flagi biało – czerwone, a ze sceny dźwięki  patriotycznych pieśni w wykonaniu  uczniów z gminnych szkół – tak właśnie świętowaliśmy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W najmłodszej kategorii wiekowej klas I-III wystąpiły Stokrotki – trzy dziewczynki z klasy II (Amelia Choim, Zuzanna Brojek i Amelia Pracz), śpiewając piosenkę Mój świat. Uczennice przygotowane zostały przez panią Małgorzatę Granis. W kategorii klas IV – VII szkołę podstawową reprezentowali soliści: z klasy IVB – Zuzanna Grzebalska (utwór Ojczyzno ma), z klasy V – Piotr Paszkowski (utwór Kościuszki Ślad), Klaudia Makowska i Dominika Ukleja (utwór Gdzie jesteście Rudy, Alku, Zośko), z klasy VI: Julia Szeląg (utwór Biały krzyż), Julia Pracz (utwór Białe róże), Michał Zaręba (utwór Dziś idę walczyć mamo), Natalia Różańska (utwór Piechota), Edyta Przydnik (utwór Serce w plecaku), z klasy VII Monika Mirowska (utwór Niepodległa niepokorna). W zespole Piątoklasiści wystąpili uczniowie z klasy V – Karolina Paziewska, Natalia Kosicka, Piotr Paszkowski, Marcin Mirowski, Amelia Baran i Wiktoria Matysiak (utwór Dziś idę walczyć mamo).W starszej grupie wiekowej młodzieży gimnazjalnej wystąpiły uczennice klasy II – Patrycja Szeląg przy akompaniamencie Aleksandry Kulik (utwór Miejcie nadzieję). Za opiekę i przygotowanie  uczestników odpowiedzialna była pani Joanna Mikulska.

Nasz mocna reprezentacja wykonała piękne, patriotyczne pieśni, zyskując podziw ze strony publiczności i jury. Tym razem, również nie odpuściliśmy miejsc na podium i triumfowaliśmy wielokrotnie.  Stokrotki otrzymały dyplom z wyróżnieniem, w kategorii solistów w kategorii wiekowej klas IV-VII Julia Pracz wyśpiewała drugie miejsce. Zespół Piątoklasiści wywalczył trzecie miejsce w kategorii zespół. W starszej grupie wiekowej Patrycja Szeląg i Aleksandra Kulik zajęły drugie miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i flagi biało –czerwone, zaś zwycięzcy statuetki klucza wiolinowego, dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom talentu wokalnego, życząc dalszych sukcesów.