Orkiestra Świątecznej Pomocy 13.01.2019

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY !

POMAGANIE JEST DZIECINNE PROSTE !

13 stycznia 2019 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już 27 raz.

Podczas tegorocznego finału zbierano pieniądze

,,NA ZAKUP SPRZĘTU DLA SPECJALISTYCZNYCH ODDZIAŁÓW DZIECIĘCYCH’’.

Sztab został utworzony przez Opiekuna Samorządu Uczniowskiego  Publicznej Szkoły Podstawowej w Samogoszczy -  Magdalenę Pokorską i składał  się z 13 wolontariuszy z klasy III (oddział gimnazjalny) i VIII :

1 Monika Mirowska

2 Katarzyna Sękulska

3 Julita Łysoniewska

4 Patrycja Procek

5 Patrycja Szeląg

6 Aleksandra Kondej

7 Amelia Zychora

8 Natalia Śmieciuch

9 Wiktoria Garbaczewska

10  Urszula Rzepecka

11 Klaudia Gronek kl. VIII

12 Klaudia Gronek kl. III gim.

13 Kacper Szarek

Opiekunami wolontariuszy były p. Zofia Bąk, p. Magdalena Pokorska, p. Marzena Gładysz ,      p. Emilia Mikulska - Wielgosz i p. Joanna Mikulska. Kwestowaliśmy od godz. 8.40 do 16.0  w dwóch miejscach:  przy Kościele p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej w Samogoszczy i przy świetlicy wiejskiej w Podłężu.  Ciastka z napisami WOŚP, balony, cukierki i pierniki były przykładem wzorowego przygotowania się życzliwych wolontariuszy .  W tym roku   udało się nam zebrać : 3521 zł i 82 gr.  Pieniądze zostały przekazane  na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy .

Nasi wolontariusze mieli zapewnione posiłki dzięki zaangażowaniu rodziców: p. Marii Mirowskiej, p. Anety Gronek i p. Małgorzaty Łysoniewskiej. Pieniądze rozliczyła komisja w następującym składzie: p. Wioletta Krupa, p. Bożena Klimek i p. Krystyna Kalbarczyk. Jesteśmy bardzo wdzięczni za serce, jakie okazał nam ksiądz proboszcz Bogusław Filipiuk. Również dziękujemy panu Adamowi Gliwce – sołtysowi wsi Podłęż  za okazana pomoc.

Młodzi ludzie w roli wolontariuszy  należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza udowodnili nam, że pomaganie jest dziecinnie proste. Pomagając innym, pomagamy również samym sobie, bo każdy z nas kiedyś może potrzebować pomocy