Spotkanie z policjantem 24.09.2018

W dniu 24.09.2018r. naszą szkołę odwiedziła sierż. Edyta Filipek z Posterunku Policji w Maciejowicach, by przeprowadzić pogadanki z uczniami na temat ich bezpieczeństwa. Spotkania odbyły się w dwóch grupach wiekowych, tj. w  klasach 0 – III i IV – VI.

Pani sierżant rozmawiała z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach   i ulicach, a w szczególności  omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniała wszystkim uczniom o konieczności noszeniu odblasków, by być widocznym po zmoroku na drodze. Upominała dzieci, które pozostają w domach, o konieczności zamykania drzwi  od wewnątrz  i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych bez porozumienia się z rodzicami, a także jak należy zachować się, gdy zaczepi ich obca, nieznana im osoba.

Przestrzegała przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, które pojawią się wraz z nadciągającą zimą, zwłaszcza jeśli lód pokrywa brzegi rzeki. Upominała przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych dróg.

Uczniowie zadawali wiele pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkania przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.