Powiatowy Festiwal Piosenki Religijno Patriotycznej Młodzi dla Niepodległej 24-25.10.2018

FESTIWAL PIOSENKI MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pieśń patriotyczna zyskuje jeszcze większe znaczenie. Dlatego też śpiewanie dla Niepodległej jest tak bardzo ważne. W dniach 24-25 października 2018r. odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Religijno- Patriotycznej Młodzi dla Niepodległej. Nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły w tak wielkim wydarzeniu. Pierwszego dnia 30 solistów wyśpiewało piosenki religijno-patriotyczne. Julia Pracz z klasy VII wykonując pieśń pt. Mario, czy Ty wiesz zdobyła III miejsce, natomiast Łucja Pyl z klasy III gimnazjalnej została wyróżniona za wykonanie piosenki Ojczyzno ma. Drugiego dnia Festiwalu o podium walczyły zespoły i chóry. Szkołę z Samogoszczy reprezentowało Trio Dziewcząt. Przy akompaniamencie Aleksandry Kulik z kl. III gimnazjalnej Patrycja Szeląg ( kl. III gimnazjalna) i Julia Szeląg (kl. VII) zaśpiewały utwory: Miejcie Nadzieję i Uwierz Polsko. Wspaniałe dziewczyny, ze wspaniałymi głosami, za występ otrzymały wyróżnienie. Podczas dwudniowego świętowania Niepodległości uczennicami naszej szkoły opiekowała się Pani Asia Mikulska, która przygotowała dziewczęta do Festiwalu. Gratulujemy sukcesów, życząc powodzenia w dalszej drodze wokalnej.