Warsztaty z grupą Zaelektryzowani. 04.03.2019

4 marca 2019 roku  uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Fizyka wszędzie styka” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani. Podczas pokazu zostały zaprezentowane eksperymenty z fizyki i chemii. Bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem, helem, wodorem, z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów oraz ciekawe zjawiska fizyczne znane i stosowane  najczęściej w życiu codziennym.

Największe zainteresowanie wywołała możliwość aktywnego uczestnictwa uczniów w pokazie. Uczniowie nie tylko przyjemnie spędzili czas, ale przede wszystkim rozbudzili zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Żywa lekcja fizyki dostarczyła uczniom wielu wrażeń, pozwoliła im dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne,