Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

1 września poranek powitał nas deszczem. No cóż…niebo razem z nami uroniło łezkę żegnając minione wakacje.

O godz. 8.00 cała społeczność szkolna tradycyjnie  zebrała się w kościele na uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił ks. proboszcz Bogusław Filipiuk. Poza modlitwą o pomyślny przebieg nowego roku szkolnego nie zabrakło wspomnienia o 82. rocznicy wybuchu  II wojny światowej oraz przypomnienia, że nadal zmagamy się z pandemią, dlatego powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie nie narażając siebie i innych na zakażenie.  Na zakończenie ks. proboszcz życzył pani dyrektor Barbarze Makowskiej, która od dziś kieruje naszą szkołą wielu sukcesów i satysfakcji z pracy na nowym stanowisku.

O godz. 9.00 oficjalna część  uroczystości  odbyła się w szkole. Pani dyrektor powitała gości, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów oraz licznie przybyłych rodziców.

Spotkanie miało wyjątkowy charakter, gdyż przedstawiciel organu prowadzącego- sekretarz Gminy Maciejowice  pan Sebastian Kieliszek podziękował kończącej kadencję dyrektor Marioli Jakubczak za dziesięcioletnie kierowanie placówką. Do podziękowań dołączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły.

Następnie pan sekretarz odczytał akt powołania pani Barbary Makowskiej na stanowisko dyrektora. Życzył wielu osiągnięć  w pracy nad rozwojem powierzonej jej placówki.  Do życzeń dołączyli się również  pracownicy szkoły oraz rodzice. W nowej roli powitaliśmy panią Joannę Mikulską, która została powołana na stanowisko wicedyrektora.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. Był to czas na radosne powitania i powakacyjne rozmowy, ale także na przypomnienie zasad sanitarnych obowiązujących nadal w szkole.

Tak minął pierwszy dzień roku szkolnego 2021/2022. Wszyscy mamy nadzieję, że będziemy pracować  i uczyć się w szkole, a nauczanie zdalne będzie tylko wspomnieniem.