Tydzień Kropki 2021

Przez kilka dni najczęściej zadawanym w naszej szkole pytaniem było:

’’ Ile kropek jest na plakacie?” Zadanie nie było łatwe, dlatego nasi uczniowie, jak przystało na święto kreatywności, wymyślali coraz to nowe sposoby na policzenie kropek w kropcena kropce, obok kropki,…..uffff….

Najmłodsi wystrojeni wykonywali indywidualnie i grupowo przeróżne prace plastyczne z kropką w roli głównej. Nie zabrakło również zabaw i łamigłówek skłaniających do myślenia.

Był również czas na przypomnienie historii i idei tego święta, które  obchodzi się 15 września od 2009 roku. Międzynarodowy Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

Życzymy naszym uczniom, by uwierzyli, że każdy z nich może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Czasem wystarczy zacząć od kropki…