Projekt ,,Z Darami Natury Świat Nie Jest Ponury" zrealizowany w grupie Słoneczka

W tym roku szkolnym grupa Słoneczka wzięła udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!” . Głównym celem projektu było: kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.

Cele szczegółowe:

Dziecko:

•          Wie, jak dbać o ekologię;

•          Racjonalnie wykorzystuje zasoby przyrody oraz utylizacji odpadów;

•          Dostrzega emocjonalną wartość otoczenia przyrodniczego jako źródło satysfakcji estetycznej;

•          Przejawia życzliwość i troskę w stosunku do zwierząt;

•          Wie jakie są zagrożenia cywilizacyjne.

Cele projektu osiągnęliśmy poprzez realizację 10 wybranych zadań, udokumentowanie realizacji zadań i umieszczenie fotorelacji.

Projekt "Z darami natury świat nie jest ponury" cieszył się wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem. Rozszerzał ich wiedzę przyrodniczą, kształcił empatię i rozbudzał zainteresowanie światem zwierząt i roślin. Każde zadanie przyjmowały z zaciekawieniem i realizowały z wielką chęcią.

W ramach projektu nasza grupa zrealizowała następujące zadania:

ü   „Nasze papierowe wydzieranki”

ü  "Z kamyka zabawka dla smyka"

ü  "Lecą na głowę liście kolorowe"

ü  „Jeżowy domek"

ü  ,,Malowanki Szmacianki”

ü  Rzeźba z natury”

ü  „Szyszkowy zawrót głowy”

ü  ,,Boso przez świat”

ü  ,,Ekokonkurs’’ – Konkurs plastyczny ,,Ekoludek’’