Festiwal Piosenki Patriotycznej pt. Wolna Piosenka

232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy mocnym, patriotycznym akcentem. W Maciejowicach odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej pt. Wolna Piosenka. W kategorii solistów klas I – IV szkołę reprezentowały uczennice:
• Klara Roszak kl. II z piosenką Mówią o Tobie dobrze,
• Paulina Gronek kl. IVB z piosenką Nie idź na wojnę,
• Marta Roszak kl. IVB z piosenką Niepodległa, Niepokorna,
• Maja Pracz kl. IVB z piosenką Polska zmartwychwstaje,
• Nikola Suszek kl. IVB z piosenką Szara piechota
W kategorii solistów klas V – VIII szkołę reprezentowały uczennice:
• Anna Sączała kl. V z piosenką Flaga,
• Weronika Roszak kl. VII z piosenką Pytasz mnie,
• Amelia Pracz kl. VII z piosenką Taki kraj.
W kategorii zespołów/chórów klas młodszych wystąpiły dziewczęta Gwiazdeczki z kl. II w piosence Pałacyk Michla, natomiast w kategorii klas starszych Piątoklasistki śpiewając utwór Niepodległa, Niepokorna.
Do występów dziewczęta przygotowane zostały przez nauczycieli: p. Barbarę Makowską, p. Joannę Mikulską, p. Krystynę Kalbarczyk i p. Bożenę Klimek.
Wykonania naszych reprezentantek, pełne emocji, klasy, patriotyzmu i wdzięku, spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami, czego dowodem okazały się miejsca na podium w danych kategoriach:
• Klara Roszak – I miejsce,
• Marta Roszak – III miejsce,
• Anna Sączała – I miejsce,
• Weronika Roszak – III miejsce,
• Piątoklasistki – I miejsce.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, statuetki i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Gratulujemy dziewczętom talentu wokalnego, życząc dalszych sukcesów.