,,Bezpieczny junior"

14 czerwca uczniowie klas 1-4 w ramach akcji ''Bezpieczny junior'' uczestniczyli w policyjnych zajęciach na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, połączonych z wieloma atrakcjami.
Na początku policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii garwolińskiej komendy przeprowadziły pogadanki na temat przepisów i bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.
Następnie druhowie z OSP Podłęż zaprezentowali i przekazali uczniom podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy i powiadamiania służb ratunkowych.
Kolejnym elementem akcji, najbardziej atrakcyjnym dla dzieciaków, była nauka przez zabawę. Rowerowy tor przeszkód, wielkoformatowa edukacyjna gra planszowa, quizy z nagrodami, kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa, to atrakcje przygotowane przez Panie policjantki oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.
Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał upominki – elementy odblaskowe, zakładki edukacyjne, worek – plecak odblaskowy lub zestaw lampek rowerowych. Zakup upominków był możliwy dzięki przychylności dla idei edukacji na rzecz bezpieczeństwa Wójta Gminy Maciejowice pana Tomasza Kwiatkowskiego. Akcję wspierali również Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie, Dzielnicowy Gminy Maciejowice oraz Dyrekcja naszej szkoły .
WORDSiedlce
GminaMaciejowice